Ochrona środowiska

Firma Owens Corning jest zaangażowana w działania związane z oszczędnością energii i ochroną środowiska poprzez wytwarzane pinkisgrenprodukty i oferowane usługi. Ochrona środowiska naturalnego jest kluczowym elementem naszej firmowej filozofii odpowiedzialności. Jest to widoczne na każdym kroku naszej drogi, od minimalizacji wpływu na środowisko podczas produkcji, do zapewnienia najwyższej jakości. Trwałe produkty są zbudowane tak, aby zmniejszyć zużycie energii.

Oto krótkie wyjaśnienie, dlaczego Pink is Green™:

– Izolacja PINK FIBERGLAS® jest wykonana w co najmniej 50 procentach z materiału pochodzącego z recyklingu post-konsumenckich i / lub post-przemysłowych materiałów szklanych.
– Podstawowy surowiec stosowany do produkcji wełny PINK FIBERGLAS® jest praktycznie niewyczerpalny i odnawialny ze względu na ciągłą produkcję piasku w naturze.
– Wprowadzenie opakowania SpaceSaver® pomaga zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych stosowanych w miejscu pracy o 38 procent (źródło: Owens Corning projekt 2008, Badanie efektywności energetycznej).
– Wełna szklana Owens Corning PINK FIBERGLAS® jest pakowana w materiały, które nadają się do recyklingu i późniejszej produkcji reklamówek spożywczych, worków na śmieci co jest identyfikowalne przez białe logo recyklingu na opakowaniu.